Image
Psí sporty Žabka, z.s. Břasy
Kontakt
E-mail: osa-zabka@wbs.cz
Adresa: Břasy, PSČ 338 24
okr. Rokycany, Plzeňský kraj
GPS: 49°49'42.207"N, 13°35'0.754"E
IČ: 031 44 526
Sledujte Žabky!

Agility

Agility je sport se psy, podobný koňskému parkuru. Vznikl v Anglii okolo roku 1978. Veřím, že agility už většina pejskařů zná a je asi zbytečné tady vypisovat informace, které už dávno popsali jiní.. Podrobnější popis tohoto stále populárnějšího sportu si můžete přečíst v tomto článku.

Na agility je krásná ta souhra psovoda a psa. Je až dechberoucí pozorovat zkušené týmy, kdy pes reaguje na každičký pohyb svého psovoda. Tento sport může dělat každý pes, který je zdravý a je jedno zda se jedná o "vořecha" a nebo výstavního šampiona. Zde jsou si všichni rovni.

U nás trénujeme agility už přes deset let, většinu z nás to pohltilo a již není cesty zpět.. :-) Agility u nás trénuje Kristýna, trénink vždy uzpůsobí týmu na míru. Však si přijďte tento sport vyzkoušet na vlastní kůži!

Agility může dělat jakýkoliv zdravý pejsek, nezáleží na plemeni. Doporučujeme ale, aby Váš pejsek měl zmáknutou alespoň základní poslušnost a byl ovladatelný mezi ostatními pejsky. 

Pokud si nejste jistí, jak se bude pes v novém prostředí, mezi psy atd. chovat, přihlaste se nejdříve na naše lekce poslušnosti