Image
Psí sporty Žabka, z.s. Břasy
Kontakt
E-mail: osa-zabka@wbs.cz
Adresa: Břasy, PSČ 338 24
okr. Rokycany, Plzeňský kraj
GPS: 49°49'42.207"N, 13°35'0.754"E
IČ: 031 44 526
Sledujte Žabky!

Našeskvělézkušenétrpělivétrenérky.

Kristýna Běhounková
Kristýna BěhounkováTrenérka

Vše začalo když jsem už jako malá vozila v kočárku plyšové psy místo miminek :-) 

Pejskařkou jsem se snad už narodila, ale na tu sportovní cestu mi přivedla až moje první, jedinečná parsonka Jackuška. S ní to vše začalo a já začala poznávat agility a trávit veškerý svůj volný čas venku se psy. S Jakuškou jsme se v roce 2012 staly vícemistry teriérů, začaly jsme běhat závodně flyball a závodily o stošest. V roce 2013 se jí bohužel stal úraz ramene, chvíli trvalo než se z toho zotavila a pak už se nám nepodařilo se dostat do takové formy jako předtím.

Moje další byla šeltička Ajlinka, původně měla být samozřejmě sporťák, ale nakonec se ukázalo, že jí trápí nemocná játra a tak jsme byli vděční za každé chvíle, kdy jí bylo prostě dobře a jen tak si užívala procházky. Byla to neskutečná bojovnice a pro mě obrovská učitelka do života. Když není totiž zdraví, není nic.. Ajlík si tady s námi nakonec vybojovala 7 let a nikdy na ní nezapomenu.. 

Pak mi do života přišla Vikinka, vždycky jsem říkala, že spadla z Marsu a už tady zůstala a za touto větou si stojím i teď, kdy Viki mám již 8 let a stále je to stejný blázen.. S Viki jsem pokračovala ve flyballu, učila se agility  běhat s velkým a lítavým psem, protože co si budeme povídat, vedení parsona a skoroborderky se docela liši :-). Chvíli trvalo než jsme se sehrály, napáchala jsem při učení se s Viki spoustu chyb, ale to k tomu patří a bez chyb bychom se nic nenaučili.. S Viki běháme stále, podařilo se nám zvládnout i spotu velkých závodů - MČR kříženců 2019 - 4. místo, vloni (2021) se nám podařilo zaběhnout kvalifikačky na MČR v agility a tak jsme spolu zažili první start na tak velké akci jako je Mistrovství agility v ČR. Bylo to krásný, měly jsme s sebou super fandící tým Žabek a ikdyž nervy zapracovaly a my se jen diskaly, bylo to prostě super. V listopadu 2021 jsme si splnily titul A3Championa a tak se Viki už navždycky stala šampionkou agility. Spolu běháme takky ještě hoopers, tam si Viki užívá to její ulítávání :-)

Další parťačkou je vlasáč Jája, neskutečný množství chlupů a optimismu. Myslím, že každý kdo se na ní podívá jak lítá venku s klackem a předvádí její dinosauří krok, musí se smát :-) S Jájou běháme agility, vzhledem k její stavbě těla asi nikdy nebudeme mistři světa, ale hlavně že nás to spolu baví! Věnujeme se také hoopers, ve kterém jsme se mezi prvními psy dostaly do kategorie H2! 

A nejmladším mým benjamínkem je vousatá borderka Áfa. Nikdo mi nevěří, že je to borderka, ale je a papírová :-) Zatím máme veškerou kariéru před sebou, připravujeme se na první agility závody a občas se proletíme i na těch hoopers obloučkách. Afinka je neskutečnej makáč, vždy připravena a soustředí se na 100%. Neskutečně jsem si zamilovala jakoukoliv práci s ní a těším se až to všem na závodech ukážeme.

Nyní mám tedy smečku čtyř střapáčků, Jakuš si ve svých 13 letech užívá zasloužený důchod, ostatní se mnou lítají po lesích, tréninkách, závodech.. Stále se snažíme zlepšovat, účastníme se všemožných intenzivek, seminářů nejen agility, ale i hoopers. Životu se psy jsem naprosto propadla a nedovedu si bez nich už vůbec nic představit :-) 

Monika Rückaufová
Monika RückaufováTrenérka

Psi se kolem mě pohybovali snad od jakživa, ale k samotným psím sportům mě přivedla až fenka Bibi. Od roku 2017 se věnujeme agility a flyballu. V roce 2018 jsme zkusili v té době pro ČR nový sport - hoopers, který mě zaujal především ovladatelností psa na dálku s minimálním pohybem psovoda.

Po získaných zkušenostech jsem se rozhodla hoopers šířit dál do světa a přivést k tomuto super sportu více lidí! :) Zaměřuji se na výcvik hoopers a to u všech plemen bez rozdílu věku. 

Monča s Bibi se v hoopers dostali již do elitní kategorie H2.

Nikol Kodrlová
Nikol KodrlováTrenérka
Ahoj, já jsem Nikol

A před 10 lety jsem si pořídila svého prvního Australského ovčáka, jmenuje se Airin a začátek s ní byl peklo..  Nevěděla jsem jak s ní mám pracovat, ani jak se chovat v napjatých situacích, např. když na procházce utekla.

Tenkrát nebyla úplně možnost chodit na poslušnost nebo do psí školky.. A tak jsem se do výchovy pustila na vlastní pěst.

Píšu to, proto aby jste věděli, že každá cesta je trnitá ale když vydržíte přinese zasloužené ovace..

Moje cesta s Airin byla trnitá, ale stálo to za to a vychovala jsem z ní nakonec parťáka, kterého jsem si přála.

A tak stejně jako pro Airin sem tu teď i pro Vás a Vaše psí miláčky.

Snažím se ke každému týmu ( psovod+pes) přistupovat individuálně a řešit konkrétní problém popřípadě učit psa správné chování tak, aby to byla zábava pro něj a vy jste byli jeho středobod vesmíru :)

Tréninky poslušnosti vedu tak, aby byl pes super parťák do rodiny a nebyli chvíle s ním spíš k pláči, než plné radosti. A tak nečekejte, že na mých hodinách budeme psy drilovat.

Kromě poslušnosti jezdím i na výstavy, a nabízím i kurzy handlingu, nebo i předvedení Vašeho pejska na výsvavě. Nemyslete si, že výstavy jsou jednoduché a že stačí ‚halabala‘ příprava. Nestačí..

Připravit dobře pejska na výstavu trvá, stejně dlouho jako z něj vychovat super parťáka.

Na výstavy jezdím od roku 2012, jezdím na výstavy po celé Evropě a hrdě sbíráme jeden úspěch za druhým.. vystavuji hlavně australské ovčáky, ale už jsem se na výstavě měla možnost proběhnout i s dlouhosrstou kolií a vyběhali jsme si druhé místo v závěrečném kruhu, s jezevčíkem , Lagotkou, corgim a mnoho dalšími plemeny se kterými jsem si vyběhala společně i mnoho šampionů..

Tak to je ve zkratce o mně, těším se na každého z vás :)