Image
Psí sporty Žabka, z.s. Břasy
Kontakt
E-mail: osa-zabka@wbs.cz
Adresa: Břasy, PSČ 338 24
okr. Rokycany, Plzeňský kraj
GPS: 49°49'42.207"N, 13°35'0.754"E
IČ: 031 44 526
Sledujte Žabky!

Hoopers

Je to hooodně mladý sport, který stojí na základech agility. Mezi agiliťáky se bere trošku jako agility pro psy, kteří mají nějaký fyzický problém a překonávání klasických agility překážek je pro ně problémové. To je sice pravda, hoopers je oproti agility velice šetrné k pohybovému aparátu psa, ale rozhodně není nijak méněcenné! Je to sport jako každý jiný a není úplně tak jednoduché to psa naučit (jak si mnozí myslí). Ba naopak bych řekla, že je to i trošku náročnější než agility, protože pes se pohybuje po parkuru sám, psovod má určenou svou plochu, kterou nesmí opustit.  Čím déle „hoopersujeme“, tím víc si mě tenhle sport získává. Ta souhra mezi psovodem a psem je krásná, navíc je tady více vidět samostatná práce psa.
 
Jak to vypadá v praxi? 
Cílem je, aby pejsek na základě zvukových a posunkových povelů psovoda samostatně překonával překážky. Překážky tvoří oblouky, branky, kužely, barely a tunely. Vy jako psovod vlastně stojíte ve své ploše a navádíte psa na dálku. Veškeré informace o pravidlech najdete na tomto webu. Pokud Vás zajímá nějaké video, můžete si pustit třeba toto.

Hoopers může dělat jakýkoliv zdravý pejsek, nezáleží na plemeni. Doporučujeme ale, aby Váš pejsek měl zmáknutou alespoň základní poslušnost a byl ovladatelný mezi ostatními pejsky. 

Pokud si nejste jistí, jak se bude pes v novém prostředí, mezi psy atd. chovat, přihlaste se nejdříve na naše lekce poslušnosti

Hoopers trénuje Kristýna, začátečníky si bere na svá bedra zase Monča